Co jest ważne przy odbiorze mieszkania?Co jest ważne przy odbiorze mieszkania?

Czasami w naszym życiu przychodzi moment, w którym kupujemy swoje własne mieszkanie. Jeśli już transakcja dojdzie do skutku i staniemy się właścicielami takiego mieszkania to na pewno z niecierpliwością oczekujemy na jego odbiór. Ważny jest, jednak sam odbiór techniczny i zapewne w wielu przypadkach jest to dosyć stresujący moment, ponieważ nigdy nie wiemy czy z naszą nieruchomością jest wszystko w porządku.

Odbiór mieszkania w towarzystwie fachowca

Dobrym sposobem może być udanie się na taki odbiór z osobą, która ma w tym większe doświadczenie i będzie w stanie podpowiedzieć nam niektóre rzeczy i przede wszystkim wskaże nam to na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Pamiętajmy, że nawet wtedy, gdy idziemy po odbiór z fachowcem nie zaszkodzi nam podstawowa wiedza. Na co zatem najbardziej powinniśmy zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania?

Odbiór mieszkania – na co zwracać uwagę?

W pierwszej kolejności zawsze, gdy przychodzi czas na odbiór mieszkania to zwracamy uwagę na ściany i powierzchnię. Przede wszystkim chodzi o to czy są one proste oraz czy metraż mieszkania i układ zgadza się z tym co prezentuje projekt. Jak można się domyślić na tym etapie przyda się nam poziomica. Latarką możemy z kolei sprawdzić czy ściany są proste. Teraz czas na okna i drzwi. Chodzi o to, aby dokładnie sprawdzać czy się otwierają i zamykają. Warto także zwracać uwagę na ich szczelność. W tym celu najłatwiej jest włożyć kartkę papieru w szczelinę i zamknąć okno. Jeśli będzie ono w pełni szczelne to wyciągnięcie kartki papieru nie będzie możliwe. Kolejny punkt to instalacja elektryczna. Jest to kwestia istotna, ponieważ w dzisiejszych czasach korzystamy z wielu urządzeń elektrycznych. Wystarczy zabrać ze sobą zwykłą ładowarkę i sprawdzać czy działa. Dodatkowo zawsze musimy sprawdzać czy ilość i rozkład gniazdek oraz włączników zgadza się z tym co było w dokumentacji. Przy okazji dobrym pomysłem jest sprawdzenie działania oświetlenia – powinno po prostu świecić.

Powiązane posty