Ogrodzenia akustyczne czyli kasetony dźwiękochłonneOgrodzenia akustyczne czyli kasetony dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne to znacznie więcej niż tylko prywatność

photo

Ekrany akustyczne do domu

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne zbudowane są z lekkiego włókna szklanego o wysokiej gęstości. Zwykle umieszcza się je na poboczach dróg, aby ograniczyć ruch i chronić ludzi przed obrażeniami spowodowanymi przez spadające odłamki lub zwierzęta. Jego lekkie właściwości pozwalają na łatwy montaż na wąskich poboczach, krawężnikach, trawnikach, schodach i ścieżkach rowerowych. Wysoka zdolność pochłaniania dźwięku sprawia, że nadaje się do blokowania hałasu z otoczenia. Ogrodzenia i bariery akustyczne osiągają średnio 15-20 dB redukcji (w zależności od źródła dźwięku i natężenia hałasu), co przekłada się na zmniejszenie o pół decybela ogólnego poziomu hałasu na terenie, na którym się znajdują. Oznacza to, że ogrodzenie skutecznie eliminuje wszystkie źródła hałasu spoza jego granic.

Ekrany dźwiękochłonne

Istnieje wiele korzyści wynikających z zastosowania ogrodzeń akustycznych. Jedną z nich jest redukcja hałasu. Stwierdzono, że ogrodzenia akustyczne redukują hałas pochodzący ze źródeł zewnętrznych o ponad 50%. Redukcja hałasu może być szczególnie ważna, gdy hałas pochodzący z wielu źródeł jest połączony z zewnętrznym hałasem otoczenia. Na przykład, ekipy budowlane budujące nowy kompleks biurowy mogą zainstalować bariery akustyczne wzdłuż głównej arterii komunikacyjnej w celu zmniejszenia hałasu spowodowanego ruchem ulicznym i pracami budowlanymi, przy jednoczesnym zmniejszeniu hałasu powodowanego przez przejeżdżające pojazdy.

Parawan dźwiękochłonne danina

Kolejną zaletą jest redukcja niepożądanego hałasu z sąsiednich terenów. Ogrodzenia z technologią energii akustycznej znacznie zmniejszają poziom hałasu z pobliskich firm i mieszkań. Są nawet tacy właściciele domów, którzy decydują się na użycie ekranów akustycznych na swoich gankach lub drzwiach tarasowych, aby zmniejszyć głośność hałasu dochodzącego z sąsiednich rezydencji. Choć może się to wydawać prostym rozwiązaniem, istnieje kilka plusów i minusów związanych z tym rozwiązaniem.

Ekrany dźwiękowe empiryczne

Jedną z najbardziej oczywistych zalet stosowania absorpcji energii akustycznej jest to, że znacznie zmniejsza ona ilość niepożądanego hałasu z otoczenia. Ogrodzenia z zainstalowanymi panelami akustycznymi nie tylko pomagają izolować dom od zewnętrznych dźwięków otoczenia, ale także tłumią i pochłaniają dźwięki w domu, jak również. Z tego powodu panele akustyczne zastąpią ściany dźwiękoszczelne i pozwolą właścicielom domów cieszyć się lepszą jakością dźwięku w domu.

Panele akustyczne i ogrodzenia akustyczne mają jeszcze jedną zaletę, a mianowicie stanowią znacznie lepszą barierę dźwiękową niż izolacja akustyczna. Izolacja akustyczna działa poprzez stworzenie fizycznej bariery pomiędzy obszarem dźwięku i sąsiadującymi obszarami hałasu, ale ogrodzenia akustyczne działają na bardziej podstawowym poziomie poprzez tworzenie cienkiej warstwy powietrza. Kiedy powietrze jest cienkie, o wiele trudniej jest przeniknąć przez nie dźwięk, niż kiedy jest grubsze, dlatego wielu właścicieli domów i wykonawców decyduje się na zastosowanie ogrodzeń akustycznych w swoim otoczeniu.

Prowadzi to do ostatniego argumentu za ogrodzeniem akustycznym: redukcji hałasu. Kiedy właściciel domu instaluje ogrodzenie akustyczne, nie tylko zapewnia bezpieczeństwo swojej rodzinie przed hałasem z zewnątrz, ale także robi to, co do niego należy, aby przyczynić się do jego osobistego poczucia bezpieczeństwa. Ogrodzenia są doskonałym sposobem na dodanie bezpieczeństwa, prywatności i odosobnienia do domu, a są one znacznie łatwiejsze do zainstalowania niż izolacja akustyczna, gdy kilka podstawowych narzędzi są w lokalnym sklepie domu poprawy. Nie oznacza to jednak, że są one łatwym sposobem na uniknięcie redukcji dźwięku.

Parawany akustyczne należność

Jak wspomniano powyżej, panele akustyczne wymagają doświadczenia profesjonalnego instalatora. Istnieje kilka innych metod tworzenia idealnego środowiska akustycznego dla domu, w tym izolacji akustycznej i kalibracji akustycznej, ale kalibracja akustyczna jest zdecydowanie najbardziej skuteczne. Dzięki kalibracji akustycznej można zaprojektować otwory w ogrodzeniu lub drzwiach tak, aby były jak najmniejsze, a jednocześnie przepuszczały jak najwięcej dźwięku. Zapewnia to najniższy poziom zanieczyszczenia hałasem z zewnątrz i pozwala w pełni wykorzystać zalety wybranego ogrodzenia lub otworu drzwiowego.

Panele akustyczne działają najlepiej, jeśli są prawidłowo zamontowane – nie należy iść na skróty. Zacznij od zmierzenia obwodu wszystkich otworów drzwiowych, w tym wszelkich otwartych przestrzeni, narożników i okien. Następnie zaznacz na ścianie punkty, w których chcesz umieścić panele i zamontuj sklejkę zgodnie z obrysem. Na koniec dodaj warstwę płyty gipsowo-kartonowej pomiędzy dwiema warstwami boazerii i będziesz miał idealną instalację akustyczną, która będzie trzymać z dala nie tylko hałas, ale również fale ciepła spowodowane przez grzejnik lub klimatyzator.

Powiązane posty