Pufy do salonu – na jakie warto się zdecydować?Pufy do salonu – na jakie warto się zdecydować?

 

Decydując się na aranżację salonu musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów, które pomogą nam skomponować przestrzeń w taki sposób, byśmy mogli cieszyć się jego komfortem oraz miło spędzać czas wśród naszych czterech ścian. Wśród wielu elementów aranżacji wnętrz jakie znajdziemy na rynku, warto stawiać przede wszystkim na takie które z jednej strony będą spełniały estetyczne zadania, z drugiej zaś strony będziemy mogli cieszyć się z ich funkcji użytkowych. Dobierając meble do salonu, warto zwrócić uwagę na pufy które idealnie będą wpisywały się właśnie w te kryteria. Z jednej strony estetycznie wykonane pufy do salonu będą cieszyć oko gości, z drugiej zaś meble te będą pełniły funkcje użytkowe, w razie zjazdu gości będziemy mieć dodatkowe miejsca do siedzenia.

Jaki styl pufy wybrać – warto dobierać meble dopasowane do określonej aranżacji wnętrza

Pufy do salonu także spełniają bardzo ważną funkcję na co dzień, bowiem siedząc na fotelu czy też na kanapie, mogą służyć jako podnóżek dzięki czemu nogi położone na pufie będą jeszcze bardziej odpoczywać. Wśród wielu dostępnych puf, znajdziemy takie które idealnie wpiszą się w nasz gust i oczekiwania. Z jednej strony znajdziemy pufy spełniające kryteria wystroju wnętrz klasycznych Z drugiej zaś bez problemu znajdziemy także pufy nieco bardziej modernistyczne które ucieszą oko osób preferujących nieco bardziej nowoczesny styl aranżacji wnętrz. Wybierając pufy do salonu, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. Jedni preferują pufy kwadratowe obite materiałem z wnęką w środku umożliwiającą schowanie na przykład poduszek ozdobnych, inni z kolei preferują pufy na metalowym stelażu, zwieńczone siedzeniem obitym w materiał i wypełnionym wewnątrz miękkim siedziskiem. Jeszcze inny rodzaj puf do siedzenia, to te w kształcie piłki wypełnione wewnątrz granulkami. Pufy te sprawdzą się idealnie w pokoju dziecka, ponieważ układają się dokładnie tak, jak sobie osoba siedząca wymarzy.

Na jaki kolor pufy postawić – stonowane odcienie czy nieco bardziej jaskrawe kolory?

Obicia puf różni przede wszystkim materiał z jakiego są wykonane. We wszystkich jednak przypadkach, musi być to materiał dosyć mocny i napięty. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się pufy wykonane z dermy, skóry lub jej imitacji. Jest to rodzaj tworzywa który można czyścić, więc w przypadku domu z małymi dziećmi, tego rodzaju rozwiązanie może okazać się bardzo korzystne. Warto zastanowić się także nad kolorystyką pufy do salonu jaką wybierzemy. Z jednej strony możemy zdecydować się na barwy neutralne, niczym nie wyróżniające się we wnętrzu salonu. Z drugiej zaś można pokusić się o obicia puf w nieco bardziej jaskrawych kolorach. Dzięki temu pufy będą stanowiły ciekawy akcent kolorystyczny, który może łączyć się z innymi elementami w podobnych tonach w pokoju. Za pomocą kilku prostych sztuczek, przestrzeń salonu będzie jeszcze bardziej estetyczna.

 

 

Powiązane posty