Rehabilitacja dłoni za pomocą urządzenia do rehabilitacji dłoni

Rehabilitacja dłoni za pomocą urządzenia do rehabilitacji dłoni

Rehabilitacja ręki to jeden z najtrudniejszych tematów w rehabilitacji po udarze.

Mimo że rehabilitacja dłoni wspomagana robotami przyniosła w ostatnich latach bardzo obiecujące wyniki, wprowadzenie robotów do rehabilitacji dłoni jest wciąż daleko w tyle. Niedawne badania w tym zakresie pokazują, że w przypadku całkowitego braku rehabilitacji za pomocą robotów możliwe jest przywrócenie pełnej funkcji ręki dopiero po roku.

Fakt ten ma poważne znaczenie dla osób, które przeszły już rehabilitację ręki za pomocą ręcznego urządzenia zmotoryzowanego lub nawet ręcznego robota. Powodzenie powrotu pacjenta do samodzielnego życia zależy w dużej mierze od stopnia, w jakim pacjent i jego opiekunowie mogą pracować z pacjentami, a także od zdolności jego opiekunów do budowania siły i mobilności u swoich pacjentów.

Rehabilitacja ręki to coś, czego nie należy lekceważyć. Fakt, że ludzie są w stanie https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/ samodzielnie poruszać palcami, niekoniecznie oznacza, że ​​mogą funkcjonować tak dobrze, jak mogliby to zrobić wcześniej. Nadal mogą potrzebować pomocy swoich opiekunów, aby przywrócić im dotychczasowe życie. Na przykład wielu pacjentów po udarze lub będących na dłuższej rehabilitacji nie zachowuje dobrze możliwości korzystania z rąk. Mimo że funkcje motoryczne są zachowane, nie są one dostatecznie dobrze skoordynowane, aby utrzymać rękę w ruchu.

Roboty do rehabilitacji dłoni przeszły długą drogę i są obecnie zaawansowane urządzenia, które pozwalają pacjentom samodzielnie poruszać palcami przy użyciu tych samych ruchów i technik, których używali, gdy mogli używać rąk. Niektóre z tych zaawansowanych robotów mają nawet możliwość kontrolowania swoich ramion za pomocą ruchów palców oraz wsuwania i wychodzenia mięśni z różnych stawów i pod różnymi kątami, aby tworzyć różne kombinacje ruchów.

Jednak faktem jest, że technologia rehabilitacji jest wciąż w powijakach i nie osiągnęła jeszcze takiego sukcesu, jaki jest w stanie osiągnąć w rękach pacjentów po udarze i innych rodzajów rehabilitacji. Chociaż prawdą jest, że zaawansowane zrobotyzowane urządzenia do rehabilitacji dłoni są w stanie dać pacjentom bardzo imponujące rezultaty, to takie rezultaty nie wystarczą. aby pacjent mógł w pełni panować nad mobilnością, siłą i koordynacją ręki, musi czuć się komfortowo i mieć motywację do wykonywania takich czynności. Te urządzenia nie są w stanie tego zrobić.

Pacjent powinien mieć poczucie niezależności we własnym środowisku życia;

to poczucie niezależności pomoże mu pokonać wszelkie ograniczenia, które mogą pojawić się w trakcie jego życia. Powinno to również pomóc uniknąć popadnięcia pacjenta w stan bezradności wraz z wiekiem. W związku z tym należy podkreślić potrzebę zachęcenia pacjenta do udziału w różnych czynnościach, w których wykonaniu urządzenie ma mu pomóc.

Postęp, jakiego dokonuje pacjent w zakresie zdolności fizycznych, może pomóc mu rozwinąć wszystkie inne zdolności umysłowe, które są związane ze zdrowym trybem życia i rehabilitacją. Oznacza to, że rozwój wszystkich zdolności umysłowych, które wszyscy znamy jako zdrowy styl życia i szczęśliwe życie rodzinne, z pewnością przyniesie pozytywne zmiany w przyszłości. Rozwój mobilności, siły i koordynacji pacjenta może uczynić go aktywną częścią swojej społeczności i swojego społeczeństwa.

Urządzenie rehabilitacyjne nie musi mieć charakteru mechanicznego, istnieją też inne formy urządzeń rehabilitacyjnych, które są równie skuteczne w rehabilitacji pacjenta, jak i poprawie funkcjonowania jego umysłu. Oznacza to, że nie ma powodu, dla którego pacjent nie mógłby odzyskać części ruchomości, którą cieszył się przed udarem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*