Rehabilitacja ręki

Rehabilitacja ręki

Rehabilitacja ręki to stosunkowo prosta procedura polegająca na zastąpieniu jednego lub więcej uszkodzonych mięśni w kontuzjowanym ramieniu. Jest to stosunkowo bezpieczna i skuteczna procedura i można ją wykonać bez żadnych znaczących skutków ubocznych. Rehabilitacja ręki stała się jednym z najpopularniejszych rodzajów operacji wykonywanych u pacjentów z wyniszczającymi urazami.

Po pierwsze, fizjoterapeuta oceni Twoją sytuację i określi zakres urazu.

Na podstawie tych informacji fizjoterapeuta może zalecić program odwyku. Jeśli musisz https://fala-uderzeniowa.warszawa.pl/wskazania-do-terapii-fala-uderzeniowa/ poddać się operacji z powodu urazu, Twój lekarz wyjaśni ryzyko i korzyści związane z zabiegiem. Fizjoterapeuta zapewni Ci odpowiednie instrukcje i wsparcie podczas rehabilitacji Twojej ręki.

Rehabilitacja ramienia wykonywana jest pod okiem fizjoterapeuty. Po zakończeniu procesu rehabilitacji fizjoterapeuta oceni stan twojego ramienia, aby określić, czy wykonalne jest wykonanie rehabilitacji ręki. Jeżeli jesteś kandydatem do rehabilitacji ręki, powinieneś móc wrócić do pracy w ciągu trzech do czterech tygodni po zakończeniu programu rehabilitacji.

Proces rehabilitacji można rozpocząć bezpośrednio po urazie lub w ciągu kilku dni po urazie. W większości przypadków rehabilitacja odbywa się w trybie ambulatoryjnym. Osobom, które nie mogą od razu wrócić do pracy, lekarz może zalecić bardziej ograniczony czas. W obu przypadkach lekarz może wymagać uśmierzenia bólu przed powrotem do pracy.

Podczas procesu rehabilitacji dłoni będzie prowadzona fizjoterapia wspomagająca siłę mięśni i zakres ruchu. Twój lekarz dostarczy Ci listę ćwiczeń odpowiednich dla Twojego konkretnego typu urazu. Będziesz także musiał nosić szynę na ramieniu przez okres do sześciu tygodni.

Po zakończeniu fizjoterapii twój fizjoterapeuta zacznie pracować nad zwiększeniem zakresu ruchu za pomocą ćwiczeń, takich jak wyciskanie ramion, wyprosty łokci i opadanie ramion. Ćwiczenia te pomogą zwiększyć siłę i elastyczność dotkniętego przedramienia. Pozwoli również na podnoszenie przedmiotów i ponowne prawidłowe używanie dłoni.

W fazie rehabilitacji należy przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących diety i ćwiczeń.

Może się zdarzyć, że dostaniesz lekarstwo na uśmierzenie bólu i przyspieszenie powrotu do zdrowia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyjmowane przez Ciebie leki spowodują skutki uboczne, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania nowych leków. jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące swojego stanu.

Fizjoterapia, z której korzysta fizjoterapeuta, jest przeznaczona do wykonywania pod ścisłym nadzorem wykwalifikowanego lekarza. Może się zdarzyć, że lekarz nie będzie czuł się komfortowo podczas samodzielnego wykonywania rehabilitacji. Jeśli nie możesz od razu wrócić do pracy, skontaktuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, co dalej robić.

Może być konieczne kilkukrotne powtórzenie fizjoterapii, jeśli objawy nie ustępują po pierwszym zestawie ćwiczeń. W takim przypadku lekarz może zalecić dodatkowe zabiegi.

Dla wielu najtrudniejszą częścią programu rehabilitacji jest wyjście z bólu spowodowanego kontuzją. Wiele osób uważa, że ​​pod koniec dnia pomocne jest odpoczywanie dłoni i dłuższe odpoczywanie między sesjami.

Ostatnim etapem rehabilitacji ręki jest powrót do pozycji siedzącej z ręką uniesioną w bok i dłonią w dół. Dłoń umieszcza się za uchem. Jeśli uraz spowodował uraz, lekarz może również zalecić trzymanie lekkiego przedmiotu nad urazem, aby był bardziej widoczny.

Celem programu jest powolne i stopniowe przywracanie funkcji dłoni. Rehabilitacja jest jednym z najważniejszych kroków w kierunku pełnego funkcjonowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*