Stoły z żywicą – co warto o nich wiedzieć?Stoły z żywicą – co warto o nich wiedzieć?

Stoły z żywicą – co warto o nich wiedzieć?

Ostatnim hitem są stoły z żywicą. Czym dokładnie te rodzaje stołów różnią się od tych, które znamy? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Stoły z żywicą – co to takiego?

Jeszcze do niedawna największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne stoły drewniane. Jednak producenci postanowili zaskoczyć swoich klientów i zaproponowali im zupełną innowację – stoły z żywicą. Czym dokładnie są stoły z żywicą? Co skrywa się pod ich nazwą? Można powiedzieć, że stoły z żywicą to odpowiedź na oczekiwania tych, którzy wciąż poszukują oryginalnych rozwiązań i lubią łamać schematy. Stoły z żywicą są w stanie w tym pomóc, ponieważ swoim nietuzinkowym wyglądem potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat w każdym wnętrzu, w którym się znajdą. W produkcji tego typu stołów stosuje się najczęściej żywicą epoksydową zwaną również żywicą epoksydową do zalewania drewna. Żywica epoksydowa charakteryzuje się wodoodpornością, dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania, dzięki czemu otrzymujemy blat stołu, który może dobrze służyć przez bardzo długi czas. Stół z żywicą będzie odporny nie tylko na działanie cieczy, ale także na intensywne użytkowanie, czy wpływ wysokich temperatur.

Stoły z żywicą – co mamy do wyboru?

Jakie dokładnie rozwiązania na nas czekają? Jakie stoły z żywicą jest w stanie zapewnić nam rynek? Z racji tego, że żywica epoksydowa do drewna dostępna jest w różnych kolorach, to wybór mamy całkiem spory. Przede wszystkim możemy postawić na bezbarwną żywicę epoksydową, która podkreśli naturalne piękno słojów drewna stołu. Jednak nie sposób przejść też obojętnie obok blatów z efektem rzeki epoksydowej w kolorze niebieskim. Odpowiednio skomponowany stół może być wzbogacenie zarówno jadalni, jak i kuchni, czy salonu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że producenci zapewniają nam zarówno stoliki kawowe z żywicą epoksydową, jak i stoły, więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, oraz do posiadanej przestrzeni w domu, czy mieszkania.

Powiązane posty